Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

Novinky 2004

[ 24. prosinec 2004 ]16:04 ] FatalDooM
Vánoční nadílka v podobě cdoom
Vánoce se nezadržitelně blíží. Mnoho z Vás si určitě přálo pod stromeček BFG New Generation s vylepšeným spouštěním a inovovaným designem, ale jak už to většinou bývá dostanete jako minulý rok jen pár nábojů do brokovnice a nový olej do motorovky ;-). Tak či tak za chvíli bude končit rok 2004 a nám nezbývá než tento letošní zhodnotit. Osobně si myslím, že dopadl velmi dobře, protože jsme se po čtyřech letech dočkali DooM3 a příští rok nás čeká datadisk Resurrection Of Evil. Já teď už jen můžu popřát za celou redakci idoom.cz a doom3.cz šťastné a veselé Vánoce a hodně fragů do nového roku!

Na stránkách modifikace Doom³-Classic-Mod nedávno slíbili na 24.12 vypuštění nové alpha verze 0.20. A jelikož se sliby mají plnit a o Vánocích to platí dvojnásob tým cdoom v brzkých ranních hodinách modifikaci vypustil. Alpha 0.20 již obsahuje mapy e1m1, e1m3 a e1m4. Všechny jsou opravdu pečlivě vytvořené. Bohužel některé místa jsou kvůli větší hratelnosti a možnostem DooM3 enginu přepracované, ale pořád působí velmi věrohodně. V nové verzi kromě map přibyly i staré skiny itemů v podobě lékárniček a armorů. Stahovat (25,7MB) můžete z následujících mirrorů:

» d3files.com
» extreme-players.de
» doom3maps.orgZdroj: cdoom.d3files.com, doom3maps.org

[ 18. prosinec 2004 ]20:27 ] FatalDooM
Další informace o datadisku
V lednovém čísle PC Gameru by se měli objevit nové informace o připravovaném datadisku Resurrection Of Evil. Děj se bude odehrávat 2 roky po ukončení vaší mise. Vše co jste si museli protrpět na Marsu se podaří UAC úspěšně utajit coby nehodu reaktoru. Bohužel vědci zachytí z nitra planety podivné signály a pro vás to neznamená nic jiného než se opět pustit po stopách creatur z pekla. Tolik asi tak k příběhu.

Mezi nejvýznamnější změny bude určitě patřit manipulace s časem o které jsem se už zmínil minule. Po přemožení prvního démona dostanete možnost zpomalovat čas kolem sebe. Vy se však budete pohybovat normálně. V průběhu hry budou pak Artefaktu přibývat další vylepšení. Další novinkou bude speciální ochranný oblek, který budete muset nosit v kontaminovaném prostředí. Vedlejší efekt bude, že neuslyšíte zvuky tak ostře což určitě zvedne adrenalin o řád výš. Délka datadisku by měla zabrat třetinu až polovinu původní délky DooMa 3.

Zdroj: games.tiscali.cz

[ 11. prosinec 2004 ]16:45 ] FatalDooM komentáře: 0
Machinima video: ENGINE
Od doby co vyšel DooM3 se na netu moc ingame videí neobjevilo až na pár vyjímek. Tentokrát jsem narazil na Machinima video s názvem ENGINE. Autor se snažil sesynchronizovat pohyby strojů z DooM3 se svým hudebním doprovodem a musím uznat že se mu to opravdu povedlo. Video má téměř 148MB. Stahovat můžete z doom3maps.de.

Zdroj: doom3maps.de

[ 2. prosinec 2004 ]21:46 ] FatalDooM komentáře: 0
Nové binárky pro Linux
Timothee Besset ve svém .planu informoval o vypuštění nové verze binárek pro Linux. Nová verze převážně vylepšují zvukový kód. Stahovat můžete z následujících mirrorů (7,57MB):
» fileshack.com
» Bittorrent link
» ftp.idsoftware.com
» doom3maps.de

Zdroj: webdog.org, planetdoom.com

[ 29. listopad 2004 ]22:55 ] FatalDooM komentáře: 2
Aktualizace doom3.cz
Tak jsem se rozhodl ve spolupráci se smashem zaktualizovat a doplnit naše sekce na doom3.cz! Byly doplněny sekce Odkazy, Info, Download a teď pracujeme na sekci Projekty, kde v budoucnu naleznete spoustu map a modifikací. Pokud by jste i vy chtěli přispět svým dílem k rozvoji doom3.cz (ať už psaním novinek, nebo jen občasnou aktualizací našich sekcí) kontaktujte , nebo smashe[id].

[ 27. listopad 2004 ]19:56 ] FatalDooM komentáře: 0
Multiplayer mapa MrWang5m1
Remake slavné Map01 (Entryway) z DooM2 v podání Dwango5, která se stala oblíbenou duelovou mapou na Zdeamonu. Autorem je Mr. Rocket. Na to že je mapa graficky jednoduchá je dost hw náročná. Taková malá kuriozitka: autor jaksi zapomněl na pokrytí střechy texturou, takže pokud vyskočíte pomocí raketometu nad budovu uvidíte co se děje uvnitř komplexu :) Díky novým texturám má mapa úctyhodných 18 MB. Stahovat můžete v naší sekci multiplayer maps.

Zdroj: planetdoom.com

[ 26. listopad 2004 ]22:27 ] FatalDooM komentáře: 0
Rubikova kostka
Cha0s z chaosquake.de vytvořil opravdu šílenou mapu ...jestly se to tak dá vubec nazvat?! Každý určitě zná Rubikovu kostku a kdo ne tak ji pozná. Mapa se standartně neobjeví v menu takže ji musíte spustit přes konzoli (CTRL+ALT+~) a do příkazové řádky napsat "map chaos/rcube". Stahovat můžete od nás (0.15MB). Přeju skvělou zábavu. Na mě je to moc složité ;-)


Zdroj: chaosquake.de

[ 20. listopad 2004 ]20:42 ] FatalDooM komentáře: 0
Nové informace o datadisku
V prosincovém čísle časopisu Computer Gaming World se objevily další informace o připravovaném datadisku Resurrection Of Evil. Jak už bylo dříve řečeno na datadisku spolupracuje s id software i NerveSoftware. Ve finále by jsme se mohli dočkat 11 nových levelů, tří nových monster a tří nových zbraní. Dokonce se můžeme těšit i na ochranný oblek jako v původním DooMovi, který nás bude chránit v kontaminovaném prostředí.

Nové zbraně/předměty:
 • Double Barreled Shotgun - Dvojhlavňová brokovnice z DooM2.
 • Grabber - Gravitační zbraň.
 • Artifact - S touto zbraní budete moci manipulovat s časem (že by něco na styl Max Payne?).
 • Environment suits - Ochranný oblek.
Dočkáme se i nových nepřátel:
 • Vulgars - Podobní IMPům, ale rychlejší. Více se také budou pohybovat po stěnách.
 • Bruisers - Mechanická monstra, která dokážou splývat s prostředím.
 • Forgotten - Obdoba Lost Soul z klasického DooMa.
 • Hell Hunters - Vznášející se netvor se schopností vychýlit časovou křivku.

Změny dozná i multiplayer: Přibudou 4 nové mapy (s podporou až 8 hráčů). Dvě s těchto map se budou odehrávat v pekle, jedna v prostředí starověké civilizace a poslední v klasické základně na Marsu.

Zdroj: planetdoom.com

[ 18. listopad 2004 ]22:58 ] FatalDooM komentáře: 0
SDK 2 + SDK pro Linux
Na iddevnet.com se objevil nový SDK (Software Development Kit) ve verzi 2. Opravuje chyby z minule verze + přibyla také slíbená podpora vozidel. Windows verze SDK2 je nyní kompilovatelná i ve Visual Studiu 2003 a novějším. Dále také vyšel SDK pro Linux na který netrpělivě čekal např. tým Orange Smoothie Productions, aby mohl dokončit první veřejnou verzi OSP 0.001.

DooM3 SDK Version 2 (11.5 MB):
» doom3maps.de
» ftp.idsoftware.com

DooM3 Linux-SDK (10.8 MB):
» doom3maps.de
» ftp.idsoftware.comZdroj: iddevnet.com, doom3maps.de

[ 14. listopad 2004 ]12:13 ] FatalDooM komentáře: 2
OSP pro DooM3 už brzy ?
Poslední dobou se hodně mluví o tom zda vůbec někdo hraje v ČR DooM3 multiplayer. V zahraničí ano! A u nás? No ehm moc nás není :(. Důvodem je málo oficiálních serverů, dosti vysoké hw nároky, nechuť českých hráčů koupit si originál, který je bohužel potřeba a v neposlední řadě (musíme si to přiznat) velmi odfláknutý multiplayer. Ale na druhou stranu má DooM3 velký potenciál ze kterého se snaží všechno vymáčknout právě tým Orange Smoothie Productions.

Jelikož OSP je asi poslední šance jak prosadit DooM3 v progamingu (ale i mezi běžné hráče) udělal tým Doom3maps rozhovor s jejich tvůrci. Co můžeme od OSP čekat? Rozhodně velkou volnost v nastavení hry, převážně grafiky, která tolik chybí v originálu. Na fóru se také spekulovalo o vypnutí omezeni enginu na 60 Hz (to omezení lehce obejdete příkazem seta com_FixedTic "-1", bohužel v mp nefunguje). Dalším nesmyslným omezením je třeba nastavení r_DisplayRefresh na max. hodnotu 85. Těžko říct jak moc se změní gameplay nebo fyzika pohybu. Na to si už budeme muset počkat do vypuštění první verze 0.001, která už je prakticky hotová (čeká se už jen na Linux SDK). Co se týče vlastních map tak s těmi zatím nepočítají. Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Zdroj: doom3maps.de, Orange Smoothie Productions

[ 13. listopad 2004 ]23:29 ] FatalDooM komentáře: 0
D3frag video
Pokud jste četli moji novinku o d3frag určitě teď víte o co se jedná. Jde o pár trick map kde si můžete zaskákat a procvičit strafe a circle jump. Přímo na stránkách tohoto modu se objevilo ke stažení video ve kterém autor probíhá bez problémů všechny mapy. 33 megabajtové video můžete stahovat z own-age.com, nebo z doom3maps.de.

Zdroj: d3frag.de.vu

[ 11. listopad 2004 ]22:32 ] FatalDooM komentáře: 0
The Making of DooM III
Pokud vás DooM3 chytl a chtěli by jste nějaký suvenýr např. v podobě knížky je tady The Making of DooM III. V knížce by jste se měli dočíst spoustu zajímavostí o DooM3, postupy při jeho vytváření, něco o designu, hudbě a hlavně informace o lidech z id software. Titul by měl obsahovat i historii předešlých dílů DooMa. Pokud máte někdo zájem můžete ji zakoupit na Amazonu za $13.99.

Zdroj: id software

[ 10. listopad 2004 ]22:56 ] FatalDooM komentáře: 0
Fred Nilsson odchází od id
Animátor Fred Nilsson po několikaletém působení odchází od id software. Rozhodl se vrátit k filmovému studiu Dreamworks v Los Angeles kde působil než si ho našli lidé z id. Fred dřív pracoval např. na prvním dílu Shreka a teď bude pracovat na animované komedii Over the Edge.


Zdroj: doom3maps.de, webdog.org

[ 9. listopad 2004 ]21:24 ] FatalDooM komentáře: 0
Screeny z připravovaného datadisku
Na gamebiz.com.au se objevily screenshoty z připravovanáho datadisku Resurrection Of Evil. Bohužel id si nepřeje aby byly screenshoty zveřejněny, takže je na našich stránkách nenajdete :(. Na obrázcích je k vidění i slibovaná dvouhlavňová brokovnice a vypadá dost úderně! Rozhodně se máme na co těšit. Podle neoficiálních zdrojů by měl být datadisk hotový koncem března 2005.
[ 2. září 2004 ]07:35 ] NR.Storm komentáře: 1
NR otevírají Doom3 sekci
Nejstarší český klan NecroRaisers po vzoru multiherního týmu Schroet Kommando otevřel sekci věnovanou hře Doom3. Její jádro tvoří zkušení hráči, kteří pod tagem NR již nějaký ten skill předvedli. Jsou jimi:
NR.Integr1ty
NR.Kain
NR.Marty
Celou novinku si můžete přečíst zde.

Zdroj: NecroRaisers

[ 1. září 2004 ]18:12 ] Titan komentáře: 0
Update Češtin
Na Tiscali se objevila zpráva o novější verzi češtiny od Polis do Doom3 verze 1.01. Rozhodlo se tak na žádost uživatelů a vzniklých chyb jako takových. Velikost souboru je 1,4mb a podle autorů by novější verze měla být kompatibilní s ostatními mody updaty do hry a bylo provedeno 5 kosmetických textových úprav. První neoficiální čeština Mrazíka také nelenila a provedla řadu oprav, které se nacházejí v nové verzi 1.2 velikosti 1mb. Obě verze můžete stahovat přes Tiscali zde.
[ 1. září 2004 ]11:38 ] mr.twister komentáře: 0
Schroet Kommando zakládají D3 squad
Jeden z nejlepších progamingových klanů Schroet Kommando včera otevřel svojí Doom 3 sekci, jejíž základ tvoří bývalí Q3A hráči. SK je jedním z nejznámějších klanů, CS sekce je patrně nejlepší na světě a rovněž w3 squad patří k nejlepším. Uvidíme, co předvedou tito hráči v Doom3 na blížícím se CPL Winter 2004 a CPL World Tour.

SK Doom 3 team
SK|SteLam ( Team Captain )
SK|frag^m
SK|GitzZz
SK|neok
SK|zyz

Zdroj: e-sports.cz, sk-gaming.com

[ 1. září 2004 ]09:35 ] smash[id] komentáře: 0
Doom se bude filmovat v Praze
Podle zprávy na idnes.cz se bude dlouho diskutovaný film z prostředí hry Doom natáčet v barrandovských ateliérech. Kromě ateliérů by tvůrci filmu měli využit i služeb filmových laboratoří, stavby dekorací a postprodukce. Pro někoho může být smutná zpráva, že již proběhl konkurs na vedlejší compars role v tomto filmu u castingové firmy Extrafilms, dostat roli Zoombie možná nemuselo být zas tak těžké :). Na jejich webu je uvedeno, že se bude natáčet od 11.října do února 2005. Ještě zbývá dodat, že film bude natáčet Universal Pictures a režisérem je pro mě neznámý Enda McCalion.

Zdroj: idnes.cz, extrafilms.cz

[ 1. září 2004 ]07:13 ] NR.Storm komentáře: 0
GotFrag: Doom3 pro newby ...
Doom 3 má potenciál stát se další progamingovou hrou. S turnaji jako např. Quakecon jen týden po vydání hry jsme v této hře ještě pořád nováčci. oPlaiD píše o základech zbraní, timingu, spawnech a množství dalších niancí v nejžhavější hře tohoto léta.
Tak takhle nějak je uveden na serveru GotFrag? článek o věcech, které by profesionální hráč měl znát nazpamět v kteroukoliv denní dobu. Autor se zde rozepisuje konkrétně o pohybu, časech respawnu itemů, respawnech hráčů, zdraví a armor systému, dopodrobna rozebírá mnohokrát popisované zbraně a powerupy a nakonec se zabývá i vlastnostmi map. Pokud chcete hrát Doom3 prefesionálně, váš trénink by měl začít právě zde.
[ 1. září 2004 ]07:12 ] Titan komentáře: 0
Doom3 Multiplayer mapy #2
Na PlanetDoom se objevil druhý update multiplayerových map: .
The Hall: Malá mapka na způsob QIII s gotickym prostředím
The factory that ate my soul: rozhlehlá mapa v továrně na kytary
D3 Outer limits : Vesmírná stanice, mnoho tajných místností, venkovních prostor atd.
SunnyVile V3 : legracni mapka kde se ukaze kdo z koho ;)
Pak Storage room : Jedna obrovská místnost, kde jsou římsy, rampy apod.
[ 30. srpen 2004 ]22:19 ] Titan komentáře: 3
Čeština do Doom3 od Polisu
Již očekávaná čeština pro Doom3 od Polis týmu byla dokončena. Na Tiscali udělali ihned porovnání s češtinou Mrazíka. Najdete zde nejen překlady klasických textů, ale i například česky "nekouřit" na zdi. Polis tým také zvažuje amatérský dabing, o kterém by se mělo rozhodnout v září. Pokud máte již češtinu od Mrazíka tak je vhodné si ji zálohovat, aby nová čeština pracovala správně. Novou češtinu můžete stahovat zde.


[ 27. srpen 2004 ]03:45 ] Titan komentáře: 0
Doom3 Multiplayer mapy
Známý informační doom3 server PlanetDoom nabízí ve své sekci "Multiplayer Maps" řadu zajímavých map ke stažení včetně Entryway, o které jsem psal minule. Jelikož v Doom3 jako takovém mnoho zajímavých map tolik není, časem se každý poohlédne po nových, aby si zpestřil deathmatch atd. Nelenil také známý Doom3Maps server, kde jsou mapy také ke stažení, ale některé se shodují. Pokud ale budete pravidelně sledovat oba servery v těchto sekcích, můžete si časem stahovat nové a nové mapy.
[ 27. srpen 2004 ]03:14 ] Titan komentáře: 0
Model Cacodemona z původního dooma v Doom3 kabátku
Každý z nás určitě zná Cacodemona, jednu z nejznámějších příšer z původních dílů dooma. Velká, červená koule s bílejma rohama s velkym úsměvem plivající ohnivé koule, která se vznáší vzduchem. Smrt nastala ve formě rozplácnutí na zemi za doprovodu hudby. Jakýsi Shred18 vytvořil model původního cacodemona do dooma 3. Podrobné informace se nacházejí na známem serveru doomworld v diskuznim foru. Autor zde diskutuje s ostatními a nám nezbývá než doufat, že se autor o svůj model podělí s ostatními ;-).[ 21. srpen 2004 ]16:15 ] NR.Storm komentáře: 0
Článek o vyladění Doom3 na Tiscali Games
Jak jsme všichni na vlastní zavařené počítače viděli, Doom3 v žádném případě nepatří mezi graficky béčkové tituly. A tomu pochopitelně odpovídají i jeho hardwarové nároky, díky nimž si každý průměrně movitý hráč snaží hru co nejlépe vychytat a vyladit. Proto také vznikají všelijaké tweak příručky, tipy & triky pro Doom3 apod. jako houby po dešti.
Ani český herní server Tiscali Games v tomto ohledu nechtěl zůstat pozadu, a tak vydal článek s všeříkajícím názvem: DOOM III - ladíme výkon. V článku se hráč dozví zajímavé rady, velké množství konsolových příkazů a sem tam objeví i něco "naskillovaného". Zkrátka je užitečné si tuto příručku, ostatně jako většinu, přečíst, protože i zkušený tweaker se může v lecčems kdykoliv poučit.

Zdroj: e-Sports

[ 18. srpen 2004 ]20:24 ] FatalDooM komentáře: 14
Klasický DooM v DooM3 enginu
Netrpělivě jsem čekal na modifikaci, která by převlékla klasického DooMa do nového grafického kabátu. A netrvalo dlouho a je na světě. Na Classicdoom se objevila už druhá alpha verze této modifikace. Autoři se opravdu snaží věrohodně napodobit prostředí, což můžete posoudit v jejich galerii obrázků. Velmi mile mě překvapilo precizní zpracovaní vstupu do tajné chodby v první mapě, který se otevře naprosto stejně jako ve starém DooMovi. No a teď už víte všechno podstatné a můžete vesele stahovat:

» Classic DooM alpha 0.02 (6,45MB)
» Revenant100's Classic Skins Pack (6,59MB)
» Trent Reznor Classic Sounds Pack (8,16MB)

Tahle modifikace bude určitě zajímat spoustu old DooMerů, takže tuto modifikaci budeme bedlivě sledovat a ihned jak se objeví nějaká nová verze budeme vás informovat.

Zdroj: doom3.de

[ 18. srpen 2004 ]18:59 ] Titan komentáře: 4
Remake Entryway v Doom 3
Entryway, nejslavnější duelová mapa v doomovi 2 se dočkala remake. Jistě si vzpomínáte když jste s kamarády pařili duely v malinké mapě, kde byly rozmístěné všechny zbraně a strategicky lítal frag za fragem. Podle autora mapy by se to mělo velmi podobat, takže to můžete testnout po 10 letech v novějším kabátku. Stahovat můžete zde.
[ 18. srpen 2004 ]05:11 ] mr.twister komentáře: 6
Čeština do Doom 3
Na Tiscali Games se dnes objevila čeština do Dooma, jejíž autorem je Mrazík. Bohužel překlad není zcela kompletní - autor sám uvádí, že hotovo je zhruba 70% obsahu hry. Přeloženo je celé PDA a menu. Hned, jak se však Mrazík vrátí z dovolené, překlad dotáhne do konce. Tudíž mu popřejme hezké počasí a chvilku klidu:).

Zdroj: Tiscali Games

[ 17. srpen 2004 ]23:47 ] mr.twister komentáře: 4
Doom 3 na GZ - už brzy
V nejbližší době by se měl na českém herním serveru GameZone objevit Doom 3! Pokud by se tak stalo, GZ by bylo patrně prvním místem u nás, kde by se dal zahrát multiplayer. Podle nezaručených informací by Doom mohl běžet na Dual Xeonu 2.8, 2gb ram (zítra zkusíme zjistit přesné informace).

*Update 0:30*:
Nezaručené informace byly nakonec pravdivé, Doom 3 na GZ poběží na 2x Xeon 2,8 GHz, 2GB RAM. GN:)

Zdroj: ICQ

[ 17. srpen 2004 ]15:51 ] Titan komentáře: 1
ATI - Catalyst verze 4.8
Společnost Ati vypustila novou verzi Catalystů, a to ve verzi 4.8. Ovladače by měly vylepšit především výkon ve hrách a byla opravena řada bugů. Nejzajímavější však je to, že podle vyjádření samotné společnosti by nové Catalysty měly zvýšit výkon u Doom3 až o 12%. Osobně si však myslím, že zlepšení se hlavně projeví na lepších kartách (x800/9800). Samozřejmě masivního zlepšení se dočkáme až po vypuštění verze 4.9, která se objeví v září. Pokud jste ovladače 4.8 dosud nevyzkoušeli, můžete stahovat zde.
[ 16. srpen 2004 ]18:12 ] mr.twister komentáře: 0
QUAKECON 2004: Fatal1ty vítězí
Letošní Quakecon je u konce a my tak známe i vítěze prvního Doom 3 turnaje. Tím se stal známý hráč Fatal1ty, který musel dojít k vítězství až přes Loser Bracket. Ve finále WB jej totiž porazil Daler. Ve velkém finále mu však Fatal1ty porážku oplatil, respektive dal Dalerovi pěknou sodu - v první mapě The Edge 2(D3DM4) totiž zvítězil poměrem 13:1 a ve druhé Delta Lab(D3DM2) se skóre zastavilo na čísle 14:4. Fatal1ty tedy zvítězil 2:0 na zápasy a odnesl si 25.000$ za první místo v turnaji. Výsledky:
 • 1. místo: Fatal1ty – $25,000
 • 2. místo: Daler – $15,000
 • 3. místo: HS – $10,000
 • 4. místo: Clock – $6,000
 • 5. místo: El Pajuo – $4,000
Další pořadí a výsledky zápasu můžete zkouknout tady

Zdroj: PlanetDOOM, QuakeCon, GameSpy

[ 15. srpen 2004 ]22:04 ] smash[id] komentáře: 83
Speciální akce Doom3 za 599,- neexistuje :)
Pokud jste na naši stránku zabrousili po přečtění emailu, kde se nabízí "Speciální akce Doom3", tak vás musím sklamat, nic takového se nekoná. Pro ty kdo nechápou o čem píšu to vysvětlím: Lidé kolem stránky www.chainsaw.cz (alespoň veškeré indicie k tomu nasvědčují) rozesílali našim jménem hromadný spam email (jaký byl rozsah zjišťujeme), ve kterém nabízíme Doom3 ve speciální akci za 599 Kč. Původně jsem si myslel, že to sem nebudu psát a nechám to bez komentáře, ale nakonec mi to nedalo, navíc lidé, kterým ten email došel si zaslouží vysvětlení. Jejich problém se dá pochopit asi jako pomsta za to, že přišli vlastní hloupostí o tuto doménu a touto trapnou cestou se nyní snaží poškodit kvalitu stránky doom3.cz, protože běžnou cestou se jí nedokáží vyrovnat.
[ 14. srpen 2004 ]09:51 ] NR.Storm komentáře: 1
Doom3 na CPL Winter
Na CPL Winter se budou konat pouze a jen dva turnaje, konkrétně v Counter-Striku (5v5) a v Doomu3 (1v1). Věřím, že Counter-Strike nás příliš nezajíma, vrhněme se tudíž na Doom.
Celá akce je primárně sponsorována Intelem a proběhne ve středu, 15. prosince až neděli, 19. prosince. Místem akce byl zvolen HyattRegency hotel v Dallasu, státě Texas. CPL nejdřív pro hráče otevřela "jen" 128 slotů, ale díky velkému zájmu o turnaj toto číslo zdvojnásobila na 256 + 10 ve waiting listu. A konečně, turnaje se zúčastní nejen fenomén progamingu, Fatal1ty, ale i další špičkoví hráči. Například nejlepší hráči hry Painkiller, Stermy či SK|SteLam, nebo UTčkáři frag^m a GitzZz. Nakonec, ale v neposlední řadě něco o prizemoney, které určitě není malé. Posuďte sami - celková dotace turnaje činí $50000,- a mezi hráče bude rozdělena takto :
1. místo $15,000
2. místo $9,500
3. místo $6,000
4. místo $3,500 atd.
Listina registrovaných hráčů, celkový rozpis prizemoney

Zdroj: The CPL

[ 13. srpen 2004 ]14:54 ] NR.Storm komentáře: 1
Quakecon - 128 z 1600 ...
Quakecon oznámil jména 128 š»astlivců, kteří se zúčastní Doom3 1v1 turnaje na stejnojmené LANparty. Proč š»astlivců? Tak zejména proto, že těchto 128 nyní již účastníků bylo náhodně vylosováno z šestnáctiset(!!) do turnaje přihlášených hráčů. Z tohoto faktu vyplývají dvě věci. Za prvné obrovská počáteční popularita Dooma3 a za druhé masivní neúčast známých "profesionálních" hráčů, protože když už se do turnaje pár velkých jmen dostalo, mohou jen děkovat svému velkému štěstí.
Seznam jak 128 š»astných, tak doufajích ve waiting listu můžete najít zde.
Podle autora novinky na ESReality, Freda, bude tento turnaj velice zajímavý, ale podle mě nepůjde o nic jiného než o for fun turnaj s výhrami ...

Zdroj: ESReality, Doom 3 Competitors chosen, Quakecon

[ 13. srpen 2004 ]11:42 ] NR.Storm komentáře: 3
První Doom3 multiplayer movie
Je tomu už skoro týden, co herní informační server ESReality vypustil do světa novinku o prvním Doom3 fragmovie. My o tomto videu informujeme sice teprve dnes, ale to na jeho kvalitách jistě neubírá. Ostatně sami se o nich můžete přesvědčit stažením videa, nebo z komentářů u novinky, které jsou vesměs kladné. Video se jmenuje Doom 3: A first look a ve své podstatě ukazuje pár základních trickjumpů a především akci, natočili ho hráči VarpoS a GoiracH. A co o svém kousku umění říkají sami autoři?
"Tohle je první 'opravdové' trikové/fragové video pro Doom3. Obsahuje: Triky jednotlivů, týmové triky, fragy (rakety ve vzduchu nevyjímaje :D). Chtěli jsme lidem ukázat, jak jsme hráli na LANu první dva dny po vypuštění Dooma do distribuce, a zde to je. Doufáme, že si prohlížení videa užijete. Nejsme žádní profi-editoři, ale video určitě stojí za stažení."

No a konečně, video můžete stahovat z:
» BADCT
» Doom3HQ
» Own-age.com
» Ambience.nl
Zdroj: ESReality, Doom 3: A first look


[ 13. srpen 2004 ]08:31 ] mr.twister komentáře: 6
Druhá recenze na Tiscali Games
Další recenzi Dooma 3 můžete najít na Tiscali Games. Ani tentokrát nezůstala hra ušetřena palbě kritiky a nakonec vyfásla 85%. Autor obdivuje "omračující grafiku a atmosféru, nepřátele či humorné pasáže, nesedí mu naopak design úrovní, audio či multiplayer. Baterka úspěch zase nesklidila a zase je lamentováno nad tím, že nelze připevnit k jiné zbrani:).

VERDIKT: DOOM 3 je obrovským argumentem pro názor, že na vzhledu u her skutečně záleží. Hratelností nejde o nijak průlomový kus, ale to by mohl od id Software očekávat jen někdo hodně optimistický. Design úrovní se dá shrnout slovy „střídavě oblačno“ a kvůli nadstandardní délce hry se postupem času může dostavit stereotyp i frustrace z opakování skoro stejného receptu po celou dobu hry. Avšak díky neskutečně kvalitní prezentaci a silné atmosféře všechny negativní vlastnosti ztrácejí na síle, protože hry by měly být především o zábavě – a té poskytuje DOOM 3 vrchovatě. Pokud hledáte v akčních hrách variabilitu či originální prvky, nejspíše se dočkáte nové modly až s příchodem Half-Life 2. Jestli vám ale nevadí místy zastaralý koncept hratelnosti a chcete se prostě jen bavit a odreagovat, nelze DOOM 3 nedoporučit.

Zdroj: Tiscali Games

[ 13. srpen 2004 ]00:01 ] mr.twister komentáře: 0
Dnes vychází Doom 3 v ČR
Ode dneška si konečně můžeme pořídit Doom 3 i v našich končinách. Všichni, ktož majů Doom 3 objednán přes Xzone:), jej totiž dostanou nejpozději v pondělí 16.8. Hra, která budí pozornost na celém světě prozatím vyvolává smíšené pocity. Zatímco někoho remake původního Dooma potěšil, jinému se hra nelíbila. Doom 3 zatím sklidil na české scéně takovéto ohodnocení:
Level: 8,7 / 10
Tiscali #1: 80 / 100
Doupě: 9 / 10
Gamecenter: 87 / 100
Gamespy: 94 / 100
Bonusweb: 92 / 100
Tiscali #2: 85 / 100
[ 12. srpen 2004 ]15:34 ] Titan komentáře: 7
Čeština do Doom3
Je to pár dní co vyšel Doom3 a od té doby již Polis pracuje na neoficiální češtině pro Doom3. Údajně je překlad textů hotový, ale ještě bude velké testování atd. Hrubý odhad vypuštění češtiny je konec září. Autoři na diskuznim foru tiscali o tom mluví se čtěnáři, takže můžete přispět svým názorem ohledně dabingu.
A zde je pár dostupných obrázků:[ 12. srpen 2004 ]15:04 ] Titan komentáře: 1
Další Doom3 recenze na Bonuswebu
Na známém herním serveru Bonusweb se objevila další Doom3 recenze. Autor nebyl tak kritický jako tomu bylo na tiscali. Hra dostala od autora 92% a čtenáři zatím hlasovali pro 95%. Zajímavý byl konečný verdikt recenze:
"Pro ty, kteří od obyčejné hry nepožadovali zázraky, splňuje Doom 3 veškerá očekávání. Navrací se k neumírající hratelnosti původních dílů a přitom je brilantně doplňuje o to, co před deseti lety technologie neumožňovala. Atmosférických akcí, které nevsázejí jen na technickou dokonalost a kopu nových nápadů, jejichž přínos bývá často diskutabilní, je dnes pomálu. Síla Doomu 3 je v jednoduchosti a hororové atmosféře, jež ková hráče ke klávesnici po celou dobu. A že jde o vizuálně nejpřitažlivější hru současnosti? To už je jen nepodstatný detail."
[ 12. srpen 2004 ]11:07 ] smash[id] komentáře: 2
Benchmark na tomshardware.com
V poslední době se pochopitelně objevuje spousta Doom3 benchmarků, jeden z nich si můžete přečíst na Tom's Hardware Guide. Testováno bylo v Low, Medium a High Quality celkem 14 grafických karet různé výkonostní třídy, od Radeon 9200 a GeForce FX 5200 až po Radeon X800 XT a GeForce 6800 Ultra. Výsledky nepřináší žádné nové poznatky, vítězem se stala GeForce 6800 Ultra. Hráče co mají hlouběji do kapsy mohou zajímat testy low-endových karet, na nich Doom3 šlape opravdu ztuha. U benchmarků jsou také přiloženy screenshoty, ze kterých si můžete udělat srovnání jaký je rozdíl mezi Low, Medium, High a Ultra High Quality.
Zdroj: Tom's Hardware Guide

[ 11. srpen 2004 ]19:34 ] NR.Storm komentáře: 2
Další Doom3 tweakguide
Na - pro některé možná neznámém webu - TweakGuides vyšla optimalizační příručka pro Doom3. Celý článek obsahuje 10 částí, zejména o grafickém nastavení hry a pokročilém nastavení. Místečko si našla ale i část o modech, mapách či patchích. Příručka působí velice profesionálním dojmem, je určená pro začátečníky, ale bohužel psaná v angličtině.Zdroj: IRC, kanál #doom3

[ 11. srpen 2004 ]15:59 ] Titan komentáře: 0
DOOM 3 bude 13.8. v prodeji v České Republice !!!
A je to tady, server xzone, kde se dá doom3 předobjednat oznámil, že doom3 vyjde 13.8. (nejpozději 16.8.). Takže si vyleštěte zaprášenou bfg z roku 1993 a připravte se na jednu z nejočekávanějších her současnosti. Máte tedy ještě posledních pár dní, kdy lze předobjednat doom3. Pokud jste tak neučinili, lze to i přes náš banner nahoře.
[ 11. srpen 2004 ]14:56 ] Titan komentáře: 0
První oficiální Doom3 ladder
Doom3 se ještě ani nevzpamatoval z vydání a už se vytvořil první doom3 multiplayer ladder, který má svá pravidla. Tato možnost se vyskytla na serveru Gamespyarena. Zatím je dostupná registrace na 1vs1 (duel) a 2vs2. Registrovat se můžete zde. Pokud se vám nebudou líbit pravidla atd., tak má být údajně zpřístupněna také možnost si dokonce vytvořit ladder vlastní s vlastními pravidly.
[ 11. srpen 2004 ]14:29 ] Titan komentáře: 0
Český Doom3 benchmark
Známý český server o hardware světhardware napsal recenzi ke grafické kartě nvidie 6800u od MSI. Celý článek má 9 částí, takže je to vcelku hodně podrobné. Autor zde testoval hry a programy (Far Cry, Halo, 3Dmark) a nezapomněl ani na Doom3. Testoval i karty od Ati. Speciálně pro doom3 použil catalysty 4.9betu. Samozřejmě, že výsledek nebyl překvapivý, protože nvidia ati jasně převálcovala. Celý článek má 9 částí a hlavně je to v češtině, což je velká výhoda.
[ 11. srpen 2004 ]01:24 ] Titan komentáře: 0
Doom 3 Benchmarking Guide
Na serveru Tweaktown se objevila rozsáhlá Doom3 příručka pro nováčky, ale i pokročilejší. Pokud jste se s doomem3 teprve seznámili (asi většina :)), neváhejte a celé si to pročtěte. Je zde návod na celkové nastavení aby hra běžela optimálně, je zde i postup na timedemo, autoři zde docela podrobně srovnávají Ati a Nvidiu a jejich výkony ve hře a mnoho dalšího. Ke každému vysvětlení je tam velký screenshot, kde je to znázorněné, takže je to vhodné i pro ty, co anglicky vůbec neumějí.
[ 11. srpen 2004 ]01:02 ] Titan komentáře: 0
Tweaker live na Quakeconu
Skupina Tweaker, která vytvořila známý Doom3 úvodní song a částečně se tedy na hudbě podílela, bude 14.8. vystupovat živě přímo na QuakeConu ! Jak už asi všichni víme, QuakeCon, který začíná 12.8. (tento čvrtek) bude letos zajímavý v tom, že zde proběhne první Doom3 Deathmatch turnaj o velmi hodnotné ceny sponzorované společností Nvidia. Vystoupení skupiny na této akci má tedy být taková třešnička na dortu. Pro podrobnější informace se můžete podívat na oficiální stránky QuakeConu, nebo přímo skupiny Tweaker.
[ 10. srpen 2004 ]14:57 ] Titan komentáře: 6
Interview s Johnem Carmackem
Na serveru Beyond se objevilo vcelku rozsáhlé interview s leaderem id Software Johnem Carmackem. Carmack se zde zmiňuje o rederingu a jeho užití, o nvidii a její optimalizaci pro Doom3. (Jinak ATI usilovně přepisuje openGL a v polovině září vyjdou 4.9 catalysty, takže jsem zvědavej jestli bude nvidii konkurovat). Doporučuji pro ty co uměj anglicky celé přečíst, protože to co John řekne nejsou jen reklamní lákadla ala Benchmarky a kupujte to nejdražší.
[ 10. srpen 2004 ]12:31 ] smash[id] komentáře: 0
První Módy do Doom 3
Na FilePlanet se začínají objevovat první módy do Doom3. Jde především o drobné modifikace jako například zvětšení zásobníku, různé úpravy zbraní a fyziky prostředí, možnost držení baterky se zbraní, ale najdou se tam i zajímavé věci, ze kterých jsem vybral:
 • Ultra Extreme Quality Mod - vymačká z enginu maximum, přídává stíny ke všemu kde to jde, nastavuje detaily u všeho na nejvyšší hodnoty

 • 32 Player Multiplayer Mod - tento mod neumi nic více než zvýšit počet hráčů v multiplayeru na 32 (v originální hře je počet omezen na 4 hráče)

 • RocketDM Mod - jako zbraň se objevuje pouze raketomet, zvyšuje walking a running o 30% a snižuje splash damage raketometu (takže hurá na rocket jumpy)

 • UAC Sentry Robot Mod - naprogramuje sentry robota tak, že vás bude všude následovat po zbytek hry, vhodné zřejmě pro cooperativu.

Zdroj: FilePlanet, necroraiser@seznam.cz

[ 9. srpen 2004 ]10:18 ] mr.twister komentáře: 35
Tiscali potopilo Doom 3
V dnešní recenzi Dooma 3 na Tiscali Games se autor skutečně vyřádil a ohodnotil jej 80%. Jako klady uvádí dobrou atmosféru a délku hry, minusem je podle něj hratelnost, zbraně, které nenabízí sekundární mód, skriptovaná AI a multiplayer. Trošku k pousmání je postřeh týkájící se baterky:

K zamyšlení nutí i způsob používání svítilny, která je zde zpracována jako klasická baterka, kterou můžete svítit na úkor držení zbraně. Čili buď si svítíte, nebo máte čím střílet. Přirozenější by mi přišlo mít svítilnu připevněnu třeba na helmě nebo na rameni a mít tak možnost si svítit, i když zrovna bojuji.

Každý fanoušek sledující vývoj hry od samotného počátku totiž věděl, že takhle přesně bude baterka fungovat a že jinak to prostě nepůjde. Navíc celková atmosféra by tak asi notně poklesla a Doom 3 by tak mohl slíznout dalších pár % dolů:). Hra tedy na tiscali rozhodně neuspěla, aspoň podle Mickey Mouse. Uvidíme co přinese další recenze, kterou připravují na Tiscali zhruba v půlce srpna.

Zdroj: Tiscali Games

[ 6. srpen 2004 ]14:40 ] mr.twister komentáře: 0
Doom3.cz hledá spolupracovníky
Pozornému čtenáři naší stránky jistě neuniklo, že náš tým má v současnosti 4 členy. Bohužel to dnes na tvorbu kvalitního webu nestačí a protože máme s doom3.cz velké plány, rozhodli jsme se hledat další nové spolupracovníky:). Pokud se tedy o Doom 3 zajímáte, není nic lehčího než se nám ozvat. Záleží jen na vás o čem byste chtěli psát a určitě bysme se domluvili, bližší informace a dotazy směřujte na mě = icq: 161 527 544 či irc: #doom3.cz. Těšíme se na vás:)
[ 4. srpen 2004 ]23:57 ] mr.twister komentáře: 4
DooM3 technologie #2
Druhé pokračování rozsáhlého článku o Doom 3 technologii od goodoldalexe, který nás ve svém pojednání blíže seznámí se specifikami Doom 3 enginu. V dnešním - druhém díle si povíme něco "málo" o specular lightingu, dynamických světlech a dynamických stínech. Na závěr bysme jako id team chtěli goodoldalexovi poděkovat a snad to nebylo naposled co jsme se mohli setkat s jeho řádky na idoomu:)

» česká verze
» slovenská verze (originál:)
[ 3. srpen 2004 ]15:25 ] mr.twister komentáře: 30
Doom3´s Day
Dnešní den si budou všichni hráči počítačových her dozajista pamatovat - začal se totiž prodávat Doom 3. Ve vybraných amerických obchodem se včera začali tvořit fronty, což jasně dokazuje, že v USA je o Dooma velký zájem. Prodej by mohl ohrozit (a určitě ohrozí) masivní víkendový únik plné verze se kterým se bojužel musí smířit jak id Software tak Activison. A co tedy máme od Dooma čekat? Třetí díl přináší kromě skvělé grafiky i spoustu napětí a očekáváme rovněž výborný multiplayer, který by měly vylepšit různé módy vytvořené samotnými hráči. U nás hra vyjde přibližně za 2 týdny, ale o nedostatek informací se v následujích dní rozhodně bát nemusíme. Dnešek budiž znám jako Doom3´s Day! :)
[ 2. srpen 2004 ]21:58 ] FatalDooM komentáře: 3
DooM3 je venku !!!
DooM3 se těsně před oficiálním datumem prodeje v usa objevil na internetu! A kdy to vlastně vypuklo? Už v sobotu ráno se začalo na netu objevovat spoustu nových obrázků ze hry jako třeba zde.

V sobotu večer se už na jednom ftp objevil spouštěcí soubor Doom3.exe a po pokusu o spuštění se objevila známá hláška: "vložte CD1 do mechaniky" :))

V neděli ráno se už na p2p sítích objevuje první verze cracknutého DooMa a nastává davové šílenství. Pozdě večer už někteří š»astlivci na rychlých lajnách poprvé v životě spouštějí DooM3. Všichni jsou ze hry nadšeni, s hw nároky už někteří méně. Začínají se také projevovat první problémy. Už na [H]ard|OCP John Carmack upozorňoval, že se mohou objevit problémy u přetaktovaných grafických karet. A to se bohužel potvrdilo. Několika lidem se na přetaktovaných grafikách, které několik měsíců běhaly ve všech hrách a 3D Marku bez zaváhání se rozletěl obraz. Pomohlo však snížení o nějaký ten MHz míň a mohlo se začít pařit. Shodli jsme se, že DooM3 nedovolí sebemenší chybu jako jiné hry, které drobné problémy v obraze prostě ignorují.

Na Esreality se objevil také nascanovaný manuál, který vypadá opravdu úžasně!

Ale to už první hráči zkoušejí podle návodu rozjet multiplayer. Netrvá to dlouho a padne pár prvních fragů. Většině se zdá mp docela svižný připomínající hodně Quake2.

Na BBC se objevila zpráva, že DooM3 si už stáhlo nelegální cestou desítky tisíc uživatelů, tak pokud jste tak učinili také a tíží vás svědomí, můžete si ještě předobjednat DooM3 zde. Na veřejných serverech bude stejně originální verze nezbytná.

Zdroj: irc #doom3.cz, zive.cz, doom3maps.de, planetdoom.com, esreality.com


[ 29. červenec 2004 ]19:29 ] mr.twister
Oficiální Hardware průvodce pro Doom 3
[H]ard|OCP spolu s id Software opět zkoumají Doom 3 engin. Tentokráte by vám testy měli pomoci zjistit, kde by mohl mít váš systém mezery. Je toho opravdu hodně a zatím jsem to stihl jen tak rychle prolítnout, ale ke konci uvádí id Soft své minimální požadavky na spuštění Dooma 3:

DX 9.0 compatible 3D card w/ 64MB RAM*
MS Windows 2000/XP
Pentium 4 1.5 GHz or Athlon XP 1500+
384 MB RAM
8x CD-ROM
2.2 GB of HD space
Broadband (for multiplayer)

*Supported 3D Graphics chipsets:
ATI: Radeon 8500, 9000, 9200, 9500, 9600, 9700, 9800
NVIDIA: GeForce 3, GeForce 4MX, GeForce 4 Titanium, GeForce FX, GeForce 6

Zdroj: [H]ard|OCP

[ 29. červenec 2004 ]14:17 ] mr.twister
Doom 3 vs e-sport
Hra sice ještě nevyšla, ale už teď se připravují servery, ligy a laddery pro Doom 3. Jako první LAN akcí byl dopředu avizován QuakeCon 2004, kde v tamějším Doom turnaji začínajícím 12. srpna změří síly 170 hráčů. Další lankou, kde se bude hrát D3 je Lanfinity2. Ta začíná 13. srpna v Trieru (západní Německo). U naších západních kolegů panuje vůbec vstřícný přístup k D3, protože hned několik serverů si brousí zuby na nastartování svých lig.
 • O plánech X-League, kteří vyrukovali jako první, jsme vás již informovali. Jen doplním, že tady to vypadá na systém 2 on 2.
 • Další ladder otevře Giga Games, která počítá s duelovým systémem 1 on 1.
 • Nejlepší světová stránka o Doom3 - Doom3maps spolu s kuh3ligou plánují svůj Doom3maps Community Cup.
 • Clanbase s D3 rovněž počítají a před několika dny hledali admina pro svůj ladder.
Tak co myslíte vy, bude mít Doom 3 úspěch i v multiplayeru?
[ 28. červenec 2004 ]17:25 ] mr.twister
Doom 3 klávesnice v ČR
Slintali jste při pohledu na speciální Doom 3 keyset, který nabízeli na amazonu? Chtěli jste mít takovou klávecnici doma? Žádný problém - Czechcomputer.cz totiž Doom 3 Zboard začali nabízet za 807 Kč (s DPH).
Herní keyset standardní sady je řešen tak, aby vyhověl co největšímu počtu her, jejichž profily jsou k dispozici na přiloženém CD i na internetu. Kromě tohoto je k dispozici několik keysetů s tématikou a rozložením konkrétní hry a jejích požadavků. Keyset pro herní pecku Doom III nabízí ohnivý horrorový design nehostinného marťanského prostředí a téměř dvacítku kláves, speciálně popsaných pro požadavky této oblíbené akční legendy. Ergonomicky tvarované kurzorové klávesy, připomínající motýlí křídla, usnadňují lepší držení prstů na klávesnici a vhodně umístěné klávesy rychlé volby zbraně a základních pohybových manévrů jsou navrženy tak, aby byly vždy při ruce a zároveň odolávaly náhodným a nechtěným stiskům.

Zdroj: www.czechcomputer.cz

[ 28. červenec 2004 ]11:11 ] mr.twister
Doom 3 jen na Win XP a Win 2k
Tak se nám ten Doom začíná pořádně vybarvovat. Po nedávno uveřejněných minimálních nárocích a updatu plánu Duffyho přišla další změna. Oproti původním faktům nakonec Doom 3 nepůjde v operačních systémech windows 98, 98SE či Milenium, ale pouze na novějších verzích 2000 a XP. Naštěstí to není tak tragická zpráva, protože většina uživatelů už na tyto systémy dávno najela.

Zdroj: CHIP online, Bluesnews

[ 27. červenec 2004 ]12:57 ] mr.twister
Doom 3 scany
Na stránce www.eidp.de.vu se objevily scany z časopisů, které měli možnost zrecenzovat Dooma 3 a to PC Gamer, PC Action, PC Games a PC PowerPlay. Na vás tak čeká více než 30 stránek s velmi krvavými obrázky:)
Zdroj: IRC

[ 26. červenec 2004 ]19:28 ] mr.twister
Doom 3 & NVIDIA & ATI
Nejlepšími grafickými kartami pro Doom 3 jsou NVIDIA GeForce 6800 Ultra a GeForce 6800 GT. Přesně tak zní dnešní tisková zpráva NVIDIA Corporation. Oficiální Doom 3 benchmark ukázal jasně, že karty od Nvidia na tom budou ve srovnání s ATI rozhodně lépe. Není se čemu divit - id Soft jasně proklamoval spolupráci s Nvidií po fiasku ATI (D3 alfa leak). Avšak výsledky testování byly poměrně kruté a komentář od zástupců ATI na sebe nenechal dlouho čekat. Další text pochazí z Tiscali Games:

Výkon ATI karet v DOOM III by prý měly vylepšit nové ovladače, které se objeví během několika málo týdnů. Hook zároveň zdůraznil, že DOOM III stejně ještě teď není na trhu a že ani současný výkon série X800 není vůbec špatný a hru si na ní dobře užijete, což konstatoval i editor [H]ard|OCP. Navíc, rozdíly ve výkonu ATI a NVIDIE jsou minimální a proto také John Carmack radil zvážit při nákupu grafické karty více faktorů než jen dosažený framerate.

Cenově by to vyšlo takto: (pozn. ceny jsou s DPH)
 • NVIDIA GeForce 6800 Ultra: 18 500,-- Kč
 • NVIDIA GeForce 6800 GT: 14 500,-- Kč
 • ATI Radeon X800 XT: 16 000,-- Kč
 • ATI Radeon X800 PRO: 13 000,-- Kč

Zdroj: Yahoo Biz, Games Tiscali, www.czechcomputer.cz

[ 25. červenec 2004 ]23:07 ] mr.twister
Zbraně v Doom 3
Protože nemáme žádnou Doom 3 bibli, která by obsahovala veškeré info o hře (nepřátelé, zbraně, předměty, levely ap), udělal jsem aspoň seznam zbraní, kterými budem kosit impy hlava nehlava.
[ 24. červenec 2004 ]22:18 ] FatalDooM
Rozhovor s fatal1tym
Na team-aaa.com se objevil rozhovor s jedním z nejznámnějších profesionálních hráčů součastnosti. A tím není nikdo jiný než Johnathan "Fatal1ty" Wendel. Možná si na něj někdo vzpomene z doby kdy kraloval v Quake3:Areně, nebo z UT2003 turnajů. Ať ho znáte odkudkoliv tenhle člověk už zase změnil hru a tentokráte svádí souboje v Painkillerovi. A protože už dříve v jednom z rozhovorů prohlásil, že se na DooM3 těší jeho odpověď mě nijak nazaskočila.
Jak jistě víš, doom3 brzy vyjde. Měli bysme očekávat, že tě uvidíme v této hře, nebo zůstaneš u Painkillera?

Fatal1ty:
Budu hrát Dooma3 okamžitě jak vyjde. Aktuálně mám cfg nastavený podle alphy.

Zdroj: doom3.de

[ 23. červenec 2004 ]17:26 ] mr.twister
Aktuality
Zbývá 10 dní do invaze, připravte se na nejhorší:) Přinášíme vám stručný výpis zajímavých linků týkajících se Dooma 3.
 • 2 nové rozhovory s Willitsem a Hollensheadem nabízí IGN a Gamespot. V obou najdete několik stejných otázek jako v rozhovoru na Gamespy, ale je tu spousta jiných dotazů a zajímavých odpovědí. Např. to, že v multiplayeru bude chybět BFG.
 • Nové G4techTV Video: ve více než 18 minutovém videu si prožijete příběh id Software a jejich vývoj her. K dispozici jsou 3 verze: Low - 70MB, Medium 105MB a High 150MB.
 • Nový screenshot ve vysokém rozlišení jeden zombík narostl do pěkných rozměrů 4000x3000 a váží 15MB - chlapec jeden ušatá. Stahujte zde
 • Doom 3 soutěž: Gamestop vyhlásil soutěž o server v hodnotě 2100 dolarů (3.0GHz P4 processor, 800MHz FSB, 80GB Hard Drive, 1024 MB RAM, 5 IP Addresses, over 1200GB Bandwidth per month)

Zdroj: planetDOOM, Doom3maps

[ 23. červenec 2004 ]13:57 ] FatalDooM
DooM3 benchmark - pokračování
Včera brzy ráno vás mr.twister informoval o oficiálním DooM3 benchmarku. Teď už konečně nemusíme spekulovat o tom jaká je lepší grafická karta pro DooM3. I když hw nároky se ukázaly jako velmi vysoké, redaktoři [H]ard|OCP sdělili, že hra je překvapivě dobře hratelná i na P4 1,5GHz s GeForce 4 MX440 (nebo AMD 2500+ s GeForce3). Otázkou zní co to znamená "dobře hratelné" pro autory testu? Toto jen tak na úvod. Protože test byl velmi podrobný rozhodl jsem se rovnou pro větší článek.

Zdroj: [H]ard|OCP

[ 23. červenec 2004 ]03:31 ] mr.twister
Přeložený rozhovor s lidmi z id Softu
Na Gamespy se včera objevil zajímavý rozhovor (thx DeDo) s některými lidmi z id Software, konktérně Hollensheadem, Willitsem a Strattonem. Prakticky hned jsem začal hned dělat na překladu rozhovoru do naší mateřštiny a přemluvil i ufona, aby mi pomohl. Přece jen, moje angličtina má velký mezery, ufonova nikoli. Nakonec jsme to stihli dodělat, teď bych se rád vyspal:) :
GameSpy: Je už dokončeno demo DOOM3?
Tim Willits: Pracujeme na tom a až se dohodneme na tom kdy bude nejlépe toto demo vypustit, vypustíme jej.

GameSpy
: Už máte nějakou představu o tom co by v tomto demu mělo být?

Tim Willits: Ano, ale než si ujasníme co přesně chceme ukázat, nechci něco oznamovat dopředu a pak zjistit že to bude jinak a zklamat lidi nečím, co očekávají a potom to nenajdou. Bude to skvělé, a jsme si jistí, že toto demo ukáže lidem jaký Doom 3 ve skutečnosti je. Musíme ale napřed vymyslet nejlepší zbůsob jak na to.
Willits dále nastínil jak pokračuje práce na Quake IV, jak to vypadá s verzí Dooma 3 pro Xbox a také, že id Software není žádná rocková kapela:). Čtete dále.
[ 22. červenec 2004 ]09:52 ] smash[id]
Doom 3 na notebooku s NV41M
Nvidia chystá nové GPU určené pro přenosné počítače s označením NV41M. Grafická karta založená na tomto novém 256-bitovém chipsetu odvozeném od karet 6800 by měla mít minimálně 8 pipelines, 256 MB paměti DDR-II nebo DDR-III a výkonem by se měla blížit k Nvidia 6800. Chystá se verze pro AGP i pro PCI Express. Snadno si dovedu představit použití karty do nějakého set-top-boxu, ale pokud to Nvidia myslí s nasazením do notebooků vážně, tak bude muset jít o dost pokrokové řešení - stači si představit značnou spotřebu a velké nároky na odvod tepla u karet třídy 6800. Hrát Doom 3 na tomto hw by neměl být problém, karta bude určitě součástí highend notebooku s nadupaným cpu a spoustou RAM, cenová dostupnost však bude někde jinde. Někdy na podzim bude možné si tuhle věcičku koupit, ovšem pro běžné domácí hráče to nemá smysl.

Zdroj: zive.cz, theinquirer.net

[ 22. červenec 2004 ]03:38 ] mr.twister
Oficiální Doom 3 benchmark
Na stránce [H]ard|OCP se objevil oficiální Doom 3 benchmark pod patronátem id Software. Prakticky nejlépe obstála NVIDIA 6800 Ultra, která dosahovala většinou více než 60 FPS. Ukázalo se, že Doom 3 poběží lépe na kartách od NVidie než na ATInách. Podrobnější info přineseme ráno. (oprava: večer:)

Zdroj: IRC (thx sova^off:)

[ 22. červenec 2004 ]02:42 ] mr.twister
Jak to bude s Doom 3 filmem?
Na Gamespotu vyšel v úterý kratší článek o připravovaném Doom 3 filmu:
Ještě nedávno si práva na zfilmování od ID Software koupila firma Warner Bros a podle smlouvy mělo natáčení začít do patnácti měsíců, to se ovšem nestalo a tak se práva znovu vrátila majiteli i s tučnou finanční odměnou za zapůjčení Warnerům. Nyní se na řadu dostává Universal Pictures a ti jsou na tom řekl bych o trošku lépe. Na rozdíl od minulých majitelů práv, již mají hotový scénář...

Jsem teď poněkud zmaten, protože zhruba před 14 dny mi někdo (nepodepsal se) z Universal Pictures odpověděl na můj mejl, kde jsem vyzvídal podrobnosti o připravovaném filmu. Odpověď byla stručná: To my knowlege, we currently do not have plans to shoot the Doom movie. (v překladu to znamená, že nemají v plánu točit žádnou doomovku).

Opravdu teď nevím čemu věřit, buď by měl někdo z UP dostat vyhazov nebo gamestop uvést nějaký zdroj. Jdu pátrat dál...

Zdroj: Gamespot, email

[ 21. červenec 2004 ]22:30 ] FatalDooM
Jaké budou hardwarové nároky ?
Na Houston Chronicle se objevila zpráva přímo od Todda Todd Hollensheada jaké budou minimální hardwarové nároky:

Procesor: 1.5 GHz Intel Pentium 4 nebo AMD Athlon odpovidajicí 1500+
Operační paměť: 384 MB
Harddisk: 2GB volného místa
Graf.karta: nVidia GeForce 3 a lepší; nebo ATI Radeon 8500 a lepší

Tohle by měla být minimální konfigurace pro bezproblémové hraní při nejnižším rozlišení a snížených detailech. Tomu by se dalo vcelku věřit. Horší to bude už s konfigurací sestavy pro bezproblémové hraní při maximálních detailech a vyšším rozlišení. Taková sestava by měla obsahovat minimálně procesor na hranici 3GHz, 1024 MB operační paměti a s trochou štestí by nám mohl vystačit ATI Radeon 9800Pro. Šťastní majitelé ATI X800Pro, nebo Nvidie 6800 by měli být bez starosti.

btw. až se nam DooM3 dostane do rukou pořádně ho otestujeme a poskytneme vám podrobnější informace!

Zdroj: Houston Chronicle

[ 21. červenec 2004 ]11:59 ] mr.twister
Nové screenshoty & obrázky
V poslední době je toho textu až příliš a tak si myslím, že vhod přijdou i nějaké vizuální objekty. Na stránce Gamewallpapers najdete 3 novější screenshoty v rozlišeních od 800x600 až po 1600x1200.

Zároveň se dnes na Doom3maps.de objevily nové obrázky figurek z Dooma - a to archvila, pinky demona a cacodemona, enjoy:)Zdroj: Doom3maps

[ 21. červenec 2004 ]09:18 ] FatalDooM
Nový irc kanál #d3duel
Nedávno mě kontaktoval kzato, že založil spolu s m4jtym nový irc kanál #d3duel na QuakeNetu. Kanál bude sloužit k domlouvání hráčů na hru a to samozřejmě nejenom na duely! Pokud znáte #q3duel bude to něco podobného. Channel je teprve založený pár dní, ale i tak na něm čeká skoro třicet nedočkavců na svůj první match v DooM3. Takže pokud si budete chtít v budoucnu domluvit nějakou hru, už budete vědět kam máte jít...

#d3duel
irc.quakenet.eu.org (QuakeNet)
port 6667

Pokud jste ještě na irc nikdy nebyli můžete mrknout na návod na našem fóru!
[ 20. červenec 2004 ]14:35 ] mr.twister
Doom 3 ligy v ČR
Doom 3 bude mít určitě velké šance stát se progamingovou hrou a proto jsem se zeptal zástupců předních českých webů Progamers, e-sports a GameZone zda plánují přidat Doom 3 do svých on-line lig (v případě GZ do seznamu podporovaných her).

Hobbys (Progamers): Jakmile bude PG podporovat DOOM3 obecně, bude součástí podpory jak liga, tak PGCH turnaj, mezihernové turnaje a samozřejmě finále mistrovstvi ČR v PC hrách na Invexu. Kdy bude PG podporovat DOOM3 záleží pouze na velikosti komunity. Jakási neoficiální hranice pro nás je cca 50 hráčů v lize - jakmile bude zřejmé, že tohoto čísla by se docílilo, DOOMa3 do seriálu MČR zařadíme.

Coyote (e-sports): Pokud bude zájem české komunity tak určitě. Už jsme za tímto účelem zřídíli anketu.

Mamertus (GameZone): Ano, plánujeme. Bohužel v tuto chvíli nemáme volný žádný server, ale doufám, že se nám ho podaří do data vydání hry Doom 3 zajistit, abychom nemuseli omezovat jiné hry na GZ.

Jak je vidět, bude záležet především na hráčích a jejich zájmu o Doom 3. Očekává se přechod Quakerů, kteří stále čekají na nový hit po Q3A a v srpnu se ukáže, zda jím bude právě Doom. Doufejme, že se tak stane a Doom 3 scéna bude vesele vzkvétat:)
[ 19. červenec 2004 ]23:37 ] mr.twister
Týdenní zajímavosti
V minulém týdnu se objevilo spoustu nových informací, ale přesto jsme na několik zajímavostí zapomněli. Přinášíme vám nyní několik z nich:

Zdroj: Doom3maps, PlanetDOOM, Doom3 Gamecentrum

[ 19. červenec 2004 ]12:29 ] FatalDooM
Petice proti vydání DooM3
Násilí ve hrách je poslední dobou velmi ožehavé téma. V DooM3 násilí bude, tím se id software rozhodně netají. Krve je v DooM3 opravdu hodně, střílí se ostrýma a občas to někdo i odnese :)). O satanismu se už radši ani zmiňovat nebudu. Stejný postoj společnosti si už vytrpěl DooM1 před deseti lety. Proto není divu, že se objevila petice, která se snaží o zakázání prodeje.

Při této příležitosti byla vytvořena neznámým autorem stránka s výstižným názvem bandoom.tk varující před nákupem DooM3! Netrvalo dlouho a ta samá stránka se na releasedoom.tk proměnila ve stránku propagujicí DooM3 :))

Zdroj: irc #doom3.cz (goodoldalex)

[ 18. červenec 2004 ]14:20 ] FatalDooM
Video: Rozhovor s id ve vyšší kvalitě
Před pár vteřinkami se na doom3maps.de objevilo video z minulé newsky ve vyšší kvalitě. Rozlišení je už 640x480, ale i tak to není žádný zázrak. Pokud ještě nemáte minulé video v nízké kvalitě neváhejte a stahujte! Délka videa 2:38.

Nízká kvalita (11MB)
Střední kvalita (22MB)
Vysoká kvalita (28MB)
Zdroj: irc #doom3.cz

[ 17. červenec 2004 ]14:07 ] FatalDooM
Video: Rozhovor s id
Před chvílí se na netu objevil rozhovor s lidmi z idsoftware! V rozhovoru si můžete vyslechnout Tima Willitse, Johna Carmacka, Kevina Clouda a Roberta Duffyho. Celé video obsahuje spoustu nových záběrů z DooM3. Můžete zde spatřit v akci plasmu, raketomet a dokonce i v kratičkém záběru BFG. Rozhodně doporučuju stáhnout! Video má 11 MB a je dlouhé 2:47. Stahovat můžete z doom3maps.de, nebo z Enhancethefuture.co.uk.
[ 17. červenec 2004 ]01:44 ] Titan
Oficiální Doom3 stránka ožila !
Na oficální stránce IDSoftware se objevila zajímavá informace. Oficiální DOOM 3 stránka dosáhla poměrně velké změny. Na této stránce najdete screenshoty, pozadí na plochu, krátké Doom3 hudební skladby a dokonce můžete shlédnout zde trailery a rozhovory s celým ID týmem. Je zde tedy spousta zajímavého materiálu, který vás jistě bude zajímat. Během několika týdnů a měsíců se zde bude stále přidávat nový materiál.
[ 15. červenec 2004 ]20:46 ] mr.twister
Doom 3 liga na X-League
Oficiální datum vydání Dooma známe sice teprv od včerejška, ale už dnes se objevily informace o plánované Doom 3 lize. X-Leage plánují odstartovat ligu 2 až 3 týdny po vydání hry a právě nyní hledají adminy. Pokud tedy umíte německy, klidně se přihlašte:). Situaci kolem e-sportů a Dooma 3 budeme i nadále sledovat a hned jak se něco semele (třeba i u nás), budete to vědět.

Zdroj: Doom3maps

[ 15. červenec 2004 ]13:55 ] FatalDooM
DooM3technologie #1
O DooM3 enginu jste se určitě načetli hodně.Většinou se autor takového článku oháněl odbornými výrazy, kterým určitě někteří ani pořádně nerozuměli! A proto jsem přemluvil goodoldalexe, který se tak trošku víc o tuhle problematiku zajímá, aby o tom něco málo napsal! Goodoldalex mě velmi mile překvapil a vytvořil tento obrovský článek o tom, jak vlastně všechno v enginu funguje. Článek je tak rozsáhlý, že jsme se rozhodli pro dva díly.V tomto prvním díle se dozvíte něco málo o DirectX, OpenGL, Per-pixel lightning a bump-mappingu. Smashovi se tento článek tak zalíbil, že se ho rozhodl přeložit celý ze slovenštiny do naší mateřštiny. Pokud vás článek zaujme nebo budete mít nějaký dotaz můžete se zeptat přímo tady v komentářích nebo v našem fóru, goodoldalex bývá také často v odpoledních hodinách na irc kanále #doom3.cz na QuakeNetu! Takže já můžu jenom závěrem poděkovat goodoldalexovi za perfektní článek!

Přeložená česká verze
Originál ve slovenšťině
[ 15. červenec 2004 ]12:39 ] FatalDooM
Spoustu dalších informací
IDnet - Poslední dobou se nějak zapomělo na id software slibovaný IDnet, který by měl sloužit hráčům stejně jako battlenet hráčům her od Blizzardu. Zatím nejsou známé žádné podrobné informace kdy se ho dočkáme. Todd Hollenshead aspoň včera upřesnil, že se bude jednat o systém client-server a né peer-to-peer jako se například hraje WarCraft III.

Multiplayer - Jak už všichni víte id software se primárně zaměřily na sigleplayer, ale to neznamená, že bychom byli ochuzeni o souboje na netu či LANu. Podle posledních informací by měl DooM3 zatím obsahovat pouze 5 multiplayerových map a ty by sme si mohli zahrát v modech Tournament, DM, TDM a Last Man Standing. Ale už teď se připravuje spoustu multiplayerových modifikací jako je například CO-OP3 od německých kolegů z doom3maps.de.

Demo - Ano bude! Id software se nechtěli zdržovat demoverzí do vydání full verze DooM3, ale teď jim v tom už nic nebrání.

Demo: our priority was finishing the game first and now we are turning our attention to the demo. I don't have any information to share regarding any specific content, but I don't believe that we have ever disappointed in that regard in the past. We will release the demo as soon as it's done, but this probably won't happen until after the game has arrived on U.S. store shelves

60 fps - O zmiňovaném omezení DooM3 enginu na 60 fps jsem už na doom3.cz psal, John Carmack pouze toto tvrzení opět ujasnil. Jak to ale bude opravdu fungovat v praxi se dozvíme až se nám to dostane do rukou.

The game tic simulation, including player movement, runs at 60hz, so if it rendered any faster, it would just be rendering identical frames. A fixed tic rate removes issues like Quake 3 had, where some jumps could only be made at certain framerates. In Doom, the same player inputs will produce the same motions, no matter what the framerate is."

Zdroj: Esreality.com, Progamers.cz, Gamespot.com

[ 14. červenec 2004 ]23:00 ] Titan
DOOM 3 RECENZE V PC GAMERU
PC GAMER jako první časopis uvedl recenzi o DOOM 3. Recenzent se rozplývá nad touto hrou, jedinou nevýhodu vidí v občasném humoru. (to je pro nás detail:-).:

Uvedl zde také HW nároky:
CPU 2Ghz, 512 MB RAM, ATI Radeon 9800, 5.1 surround sound. Jinak hru by měla samozřejmě zvládat GeForce4, ale to bude už opravdové minimum.

Z článku jsem část přeložil::

"Hra začíná vaším příjezdem do masivní výkumné základny na Marsu zvané UAC. Píše se rok 2145, jste co by novopečený mariňák, který má posilnit bezpečnostní jednotku. Prvních 15 minut nevlastníte žádnou zbraň a začátek hry se jeví stylem Half life. Poměrně rychle se zorientujete kolem zabezpečené budovy ve které se nacházíte. Můžete také shlédnout úvodní videa ohledně vaší práce a nového domova. Zároveň se i seznamujete s vaším PDA (kapesní počítač), který bude pro vás celou hru nepostradatelný. S PDA si můžete stáhnout užitečné informace od ostatních zaměstnanců UAC. Dále s ním lze rozluštit přístupová hesla a hlavně budete celou hru (28 map) přijímat maily, které budou nezbytností k dokončení hry. Toto všechno je obsaženo v úvodních 15 minutách hry. Jelikož je tato úvodní část ještě bez jakékoliv akce, můžete si plnými doušky vychutnat užasnou grafiku a ozvučení (na PCGAMERU z toho dokonce měli šok). Prostředí hry jsou ohromně zaplněná výbornými grafickými detaily. Základna se jeví jako přesvědčivá marťanská základna, která ani tak nepředstavuje design daleké budoucnosti, ale spíše depresivní postmoderní park. Hra vypadá velmi reálně např.: od odložených časopisů na kuchyňských stolech až po ty nejšpinavější veřejné záchodové mísy. Často můžete slyšet ozvěny krvelačných démonů, kteří si vás chtějí dát k svačině. Tu a tam narazíte na zombíka pochutnávajícího si na lidském těle. Abyste si hru vychutnaly plnými doušky a dosáhli maximálního úspěchu, nesnažte se probíhat všech 28 levelů zhurta, ale velmi pomalinku detailně pozorovat každý stín a soustředit se na veškeré zvuky a kroky, hledat každou lékárničku, přístupovou kartu a náboje. Zbraně jsou zde všechny zpátky z původních dílů dooma. Avšak nábojů nebude mnoho, takže je potřeba jimi šetřit. "

A na závěr 2 zajímavé obrázky:[ 14. červenec 2004 ]19:44 ] mr.twister
Doom 3 je GOLD!
Opona padá, dnešek je slavný den. Todd Hollenshead, hlavní šéf id Software updatoval svůj .plan a oficiální stanovisko id Softu zní takto: IT'S DONE!!!!!!! . V USA bude hra vydána oficiálně 5. srpna (na trh se možná dostane o něco dříve). Ve Velké Británii je datum stanoveno na 6. srpen. V dalších zemích by pak měl Doom vyjít v pátek 13. srpna.

Zdroj: IRC (thx [TTH]liQuid), Bluesnews

Update 21:00
Oficiální tiskové prohlášení se objevilo už i na domovských stránkách id Software a dále byly částečně zprovozněny stránky UNION AEROSPACE CORPORATION, kde běží odpočet do vydání Dooma v USA. Světové weby se předhánějí v informacích a začínám mít dojem, že právě propuká holé Doom 3 šílenství (zvláště pak na německých IRC channelech). V ČR informuje pohotově, ale přece jen po nás:) Tiscali Games a doom3.gamecentrum.cz.

[ 14. červenec 2004 ]00:17 ] Titan
Everything we know (vše, co víme)
Na serveru IGN se objevil velmi zajímavý podrobný článek o DOOM 3. Sice v něm na něco nového už nenarazíte, ale je to takové celkové shrnutí toho, co již víme. Článek je celý v angličtině a má 3 základní části. Kdo se Dooma 3 nemůže už dočkat a anglický jazyk ovládá, doporučuji celé přečíst a tím si tak připomenout všechno co se událo od počátku do současnosti.
[ 13. červenec 2004 ]12:31 ] smash[id]
Novinky na doom3.cz & idoom.cz
Pozorní čtenáři jistě zaznamenali nové věci na stránách doom3.cz a idoom.cz. Asi tou nejviditelnější je reklama. Neberte to tak, že se z doom3.cz & idoom.cz staly komerční stránky. To rozhodně ne, jsme stále stejní šílenci a žádné peníze z provozu těchto stránek nemáme. .Reklamou (resp. provizemi z realizovaných prodejů PC her) se snažíme alespoň částečně financovat provoz těchto dvou domén a webhostingu. Píšu to zde otevřejně, pokud si objednáte nějakou hru kliknutím na odkaz na našich stránkách, stáváte se v podstatě našimy sponzory. Dost tedy o reklamě a přejděme k druhé veselejší novince, která se zatím týká pouze doom3.cz. Od včerejška funguje vkládání komentářů k jednotlivým novinkách, což by mělo přínést další oživení této stránky. Poslední novinkou je to, že v diskuzním föru funguje zasílání soukromých zpráv.
[ 9. červenec 2004 ]22:28 ] FatalDooM
DooM3 je gold?
A je to tady, 4 roky jsme na tuto chvíli všichni čekali! A já vám konečně můžu oznámit, že DooM3 je GOLD!

Pokračování by Twister: Fatal musel zmizet a pověřil mě, abych to tady dokončil. Obrázek, který je vidět pod touto zprávou je naskenovaný z anglického časopisu MCV Heft a jasně zde stojí: IT´S DONE!!! To, že je hra gold znamená, že je hotová a balí se do krabic, aby mohla být rozesíláná prodejcům. Buďme však na pozoru, protože oficiální zpráva to není!

Zdroj: doom3center.com

[ 9. červenec 2004 ]07:42 ] mr.twister
Chcete vyhrát Doom 3?
Pokud patříte k méně majetným hráčům a o koupi Dooma 3 zatím neuvažujete (rozhodně nepodporujeme pirátsví! :), tak právě pro vás mám jedno řešení. Na MMGN.com vyhlásili soutěž o originálku Doom 3! Jediné co musíte udělat je napsat na jejich fórum svůj názor na to, jaká hra by si zasloužila pokračování. Samozřejmě by bylo dobrý to psát anglicky:)
[ 8. červenec 2004 ]01:33 ] mr.twister
Dwayne Johnson v Doom 3 filmu?
EMPIRE online včera vydali zajímavý článek, podle kterého by se měl herec a wrestler Dwayne Johnsen, známý hlavně jako "The Rock" objevit v připravovném Doom 3 filmu. Jak to tak vypadá, tenhle borec by se mohl stát nejznámějším mariňákem vůbec. Muž, kterého si můžete pamatovat z filmů Mumie se vrací, Král Škorpion či Vítejte v džungli nyní pracuje na novém projektu Spy-Hunter, což je filmová adaptace počítačové hry. No nechce se ale překvapit jak to nakonec dopadne, ale takovýho doomera by asi bral každý:)


Zdroj: HomeLAN Fed

[ 7. červenec 2004 ]00:02 ] Titan
DOOM 3 Deathmatch na QuakeCon 2004
Podle oficiální stránky QuakeCon se v srpnu (12.8-15.8.) uskuteční první doom 3 deathmatch turnaj, kde se utká mezi sebou až 128 hráčů. Grafický gigant nvidia poskytne Qconu až 150 000 dolarů na veškeré ceny atd., což je dosavadní rekord. Zároveň použije řadu grafických karet Geforce6 na tomto turnaji, tudíž výkon bude poměrně slušný :-) Šéf projektu Todd Hollenshead se vyjádřil, že zde bude mít fanoušek první příležitost jak si zahrát D3 deathmatch vůbec. Spekulativní ovšem stále zůstává datum vydání, které sice není jisté, ale vypadá to s největší pravděpodobností na srpen.
[ 6. červenec 2004 ]22:21 ] FatalDooM
SMSky ze světa
QuakeCon se blíží - Jako každý rok se koná v Dallasu velký sjezd všech příznivců Quaka a všech milovníků her od id. Při této příležitosti vždy id software představí něco ze svých nových technologií. Na minulém QuakeConu probíhal DooM3 multiplayer test (tehdy ještě na utajeném procesoru AMD 64-bit). Tentokrát se na QuakeConu představí novinka od Nvidie GeForce 6800 SLI. SLI je technologie která umožní integrovat na základní desku vybavenou PCI Expres sběrnicí dvě stejné grafické karty, které si pak rozdělí část obrazovky a tu pak renderují každou zvášť. Nemusím snad naznačovat jaký bude asi výkon:)). No řekněte, kdo z vás by ji nechtěl mít doma! Quakecon se koná 12.-15. srpna v Dallasu.

Nové fan video - A máme tu další fanouškovské video, opět zde musím pochválit dílenské zpracování a skvělou nářezovou hudbu. Jelikož toto video se už nějakou dobu na netu objevuje zkontrolujte si zda nemáte na hardisku 80,8 MB video a pokud ne vesele stahujte stoji to za to! Link1, Link2.

Film - Možná někdo ani netušil, ale Warner Bros připravoval film podle příběhu DooM3. No nakonec s toho nějak sešlo a údajně teď na filmu pracuje společnost Universal. Tak by mě zajímalo komu dají hlavní roli...
[ 6. červenec 2004 ]19:17 ] FatalDooM
Rozhovor s a|citizen o DooM3
K9-Userovi se podařilo udělat velmi zajímavý rozhovor s a|citizen (mj. člověk zodpovědný za TMP a PRO mapy do Quake3). Ten využil svoje kontakty na speakeasy.net a zahrál si přímo v id software DooM3 v multiplayeru. Pár zajímavých informací z rozhovoru jsem pro vás přeložil zde:

a|citizen: hrál jsem jen jednu mapu, byla to dobrá 1v1 mapa, stínování byly divoké, opravdu se změnil herní styl, úskokama se kryjete za bednama
K9-Usurper: a můžu se zeptat? Mohl si ty efekty vypnout?
a|citizen: ne, to nešlo
K9-Usurper: aha, takže žádný picmip 5 + vertex lightning!

K9-Usurper: byl tady stále limit pro 4 hráče ?
a|citizen: yeah, stale pro 4
K9-Usurper:oh

a|citizen: hra byla plynulá
a|citizen: hrál jsem na P4 3.2 s novou grafikou od Nvidie
K9-Usurper: ah

a|citizen: pistole je "instant hit" jako flaregun z Quake2
K9-Usurper: tak slabá?
a|citizen: dobrá zbran na začátek
a|citizen: žádny velký damage

K9-Usurper: byly tam teleporty?
a|citizen: yeah
a|citizen: efekty teleportu byly divoké

Celý rozhovor naleznete na Thejadegarden.com

Zdroj: doom3.de

[ 26. červen 2004 ]04:34 ] mr.twister
The Making of DOOM 3
Horečka jménem Doom 3 se blíží a začínají se objevovat různé suvenýry, které mají s naší milovou hrou co do činění. Jedním z nich se určitě stane i knížka pojmenovaná The Making of DOOM 3, která by měla osvětlit hráčům jeho vytváření, design, hudbu i autory samotné (zdravíme Johna:). Titul by měl obsahovat i historii předešlých dílů dooma. Možná sami víte, že i u prvního dílu byla příručka, která vám mohla pomoci "rozlušit" všechna zákoutí hry. I Doom 3 tedy bude mít svého průvodce, který by měl vyjít někdy v srpnu (ten měsíc začíná podivne zapáchat, nezdá se vám? :). I vy si jej můžete zakoupit, stojí 13$ a je samozřejmě anglicky.

Zdroj: PlanetDOOM, WalMart, Gameplay

[ 25. červen 2004 ]19:36 ] FatalDooM
Nové video od DooM3 fanouška
Na netu se objevilo další video od fanouška který si říká Johan866. Video je v hezkém rozlišení 640x480 a kvalita je taky velmi dobrá. Je vidět, že si autor s videem opravdu pohrál a je tedy na co koukat. Navíc je celé dílo velmi dobře ozvučeno. Bohužel pokud jste viděli všechny doposud vydané videa ničím novým vás nepřekvapí, ale jinak pro všechny fanoušky doporučuju stahovat zde (velikost 42MB).
[ 22. červen 2004 ]15:40 ] mr.twister
Doupě.cz o Doom 3
Na internetovém herním serveru Doupě.cz se v poslední době objevily dva články týkající se dooma. První z nich je poměrně zajímavě napsaný. Jak píše sám autor - "Nepřinášíme vám recenzi či preview. Nic z toho by totiž nevyjádřilo pocit strachu, který ve vás očekávaná akční pecka vzbudí. Pokud se tedy chcete vžít do role mariňáka osamoceně bloudícho po temných chodbách UAC a její základny na Marsu stačí kliknout zde.


Článek druhý je více než zajímavý, protože autor obeslal několik významných postav české herní scény s otázkou: "Jak se těšíte na vydání DOOMu 3? Myslíte si, že přinese do žánru opravdovou revoluci nebo se jen jedná o "dobře prezentovanou hru?". Odpovědi od zástupců Gamestaru, Gamezone, Doupě či Blesku naleznete v článku Vox Populi: Bude DOOM 3 revoluční?

[ 18. červen 2004 ][ 11:30 ] Titan
Todd pro doom3.cz: DVD verze nebude
Na internetu se objevilo mnoho spekulací ohledně vydání DooM3. V mailu jsem se zeptal samotného šéfa D3 projektu Todda Hollensheada na deluxe verzi, o které se už hovořilo. Todd překvapivě odpověděl, že žádná deluxe verze v nejbližší době nebude! Hlavní význam jeho odpovědi má však to, že ID Software DooM3 na DVD vůbec nevydá! Tudíž počítejme se 4 CD. Berte tuto zprávu za věrohodnou. Zde je originální znění:

May I have one question ? What will be inside the deluxe dvd collection?

At this point, we don't have any plans for a DVD edition of the game. We would only do a "special" edition if we could put some really cool stuff in it. If that happens, we'll be sure and let everyone know as soon as we can.

[ 17. červen 2004 ][ 7:35 ] FatalDooM
ATI Radeon X800 vs Nvidia 6800
Je to teprve pár dní co jsou u nás k dostání tyto hi-end grafické karty od Nvidie a ATI. Nvidie tentokráte vsadila na moderní technologie CineFX 3.0 (podpora DirectX 9.0c, Vertex a Pixel shader 3.0). ATI šla zase cestou vylepšení stávající architektury Radeonu 9700 a 9800. Při předváděčce nové grafické karty od Nvidie 6800 (NV40) byli vypuštěny také velmi zajímavé screeny z DooM3.Jak ATI X800 tak Nvidia 6800 by měli dosahovat v DooM3 extrémních výkonů a to i ve vysokých rozlišeních. To ukazuje nedávný test na české stránce PCtuning, kde se nebáli otestovat obě tyto karty na DooM3 alphě. Grafy ukazuji opravdu velký rozdíl i mezi velmi výkonným Radeonem 9800 XT a novým Radeonem X800 Pro (brzo by se měla na trhu objevit i verze X800 XT s vyšší frekvenci a s 16 pipelines). Ve všech testech mají celkem znatelný náskok karty od ATI, ale musím zdůraznit že alpha je skoro dva roky stará verze, která je jestě velmi neoptimaliovaná a finální verze se bude od ní ještě hodně lišit. Ale i tak nám tento test může lecos napovědět - třeba kde se může přibližně pohybovat hodnota fps na těchto kartách. Bouhužel jak už to bývá za tyto moderní grafické karty zaplatíte v této době nehorázné peníze. Nvidia 6800 Ultra stojí přibližně 18000 Kč a ATI X800 Pro 14000 Kč, verze XT bude o nějakou tu tisícovku dražší[ 17. červen 2004 ][ 1:09 ] mr.twister
Další spekulace s datem vydání
Již dávno je zvykem, že hry vycházejí se spožděním oproti slibovaným termínům. Bude i Doom 3 patřit mezi ně?
Z dřívějšího prohlášení id Software jsme se dozvěděli, že Doom by měl vyjít letošní léto. Některé další spelukace hovořily dokonce o 15. červnu a několik internetových obchodů mělo dokonce toto datum ještě nedávno stále uvedené jako platné. Nyní se objevily spekulace nové a to konkrétně na IGN.com, kde se můžete dočíst, že podle dvou - na sobě nezávislých zdrojů, se má PC verze Dooma 3 dostat do obchodů na přelomu července a srpna. Verze pro Xbox by měla následovat v říjnu. Jistý vliv mají mít i obchodní zájmy, protože v listopadu se chystá prodej Halo 2, který by mohl Dooma ohrozit (alespoň, co se týká marketingu). Jisté jsou asi jen dvě věci: oficiální datum se nejspíš nikdy nedozvíme a až konečně doom vyjde, budem potřebovat plínky.:)

[ 15. červen 2004 ][ 7:15 ] FatalDooM
Kratičké video z E3 prezentace
Nějakému štastlivci se podařilo natočit část předváděčky E3. Video je sice velmi kratičké a moc nového se z něj nedozvíte ale určitě by nemělo chybět ve vaší sbírce videí z DooM3. Video jsem našel na ruské stránce www.doom3.ru ;-) takže pokud neumíte azbuku stačí kliknout zde (délka videa: 17sec, velikost: 2 MB).

[ 10. červen 2004 ][ 7:30 ] FatalDooM
IRC kanál #doom3.cz na QuakeNetu
Už nějakou dobu běží na QuakeNetu #doom3.cz kanál. Zatím tam mnoho lidí nechodí, ale začíná se to pomalu ale jistě rozjíždět. O kanál se po celou dobu staral vaTTzi, který má i na své jméno kanál zaregistrovaný. Pořádek nad kanálem drží skvělý bot analfab0tka (ano slyšíte dobře máme na kanále slečnu takže se tam budete chovat slušně :) Díky analfab0tce máme na kanále detailní statistiky, které pravidelně aktualizuje j4r. Můžete se zde setkat z DooM komunity třeba s Titanem, Mr.Twistrem se mnou a poslední dobou v ranních hodinách i se Smashem. Mezi nejčastější návštěvníky zatím patří čeští Quakeři. Statistiky toho kanálu jsou zde. A jak se na #doom3.cz dostanete?

#doom3.cz
irc.quakenet.eu.org (QuakeNet)
port 6667

Pro ostatní jsem v našem fóru napsal malý návod, ale nebojte se není to nic složitého. Na všechny návštěvníky se těší FatalDooM.
[ 7. červen 2004 ][ 21:30 ] FatalDooM
Kde si můžete předobjednat DooM 3?
Jako první český internetový obchod, který nám umožnil předobjednat si DooM3 byl Tiscali Gameshop a to za cenu 1399 Kč (normální cena by měla být údajně 1699 Kč). Navíc pokud si DooM3 předobjednáte dřív než oficiálně vyjde budete zařazeni do soutěže o 10 figurek a 50 plakátů s motivem hry. Další místo kde si můžete DooM3 předobjednat je shop gamezone.funstore.cz na herním serveru GameZone. Zde můžete získat DooM3 za stejnou cenu - 1399 Kč a navíc k němu dostanete zdarma akční hru Postal 2. Nedávno se také objevila předobjednávka na JRC taktéž za stejnou cenu.

[ 4. červen 2004 ][ 13:25 ] smash[id]
www.doom3.cz startuje
[ init doom3.cz refresh daemon .................... ]
Zhruba před měsícem se mi podařilo zaregistrovat doménu www.doom3.cz, píšu podařilo, protože původně tuto doménu vlastnili jiní fanoušci Doom 3, jenže nezaplatili za její prodloužení a doména jim propadla. To, že doméně doom3.cz vyprší platnost, jsem si všimnul několik dní před tím, než se tak opravdu stalo protože tato doména byla několik týdnů nefunkční a já jsem zkoumal proč tomu tak je. Protože idoomovskou doom3 sekci jsem kdysi plánoval spustit právě na doom3.cz, jenže sem tehdy neměl finance na její zaplaceni, tak jsem jen tak zkusmo vyplnil formulář pro registraci domény a ono to dopadlo. Poté mne kontaktoval původní majitel domény s tím, že má připravenou novou stránku a že ji chtěl zrovna spustit. Nabídnul jsem mu spolupráci, jenže k nějaké dohodě nedošlo a tak jsem se po krátkém rozmýšlení dal do modernizace starého idoomovského enginu, protože jsem na výrobu úplně nových stránek neměl čas. To přineslo značná omezení, protože stuktura těchto stránek na dnešní dobu už nevyhovuje, nicméně po poradách s FatalDoomem se nám povedlo ji uvést do provozuschopného stavu.

Tuto stránku jsme spustili, ačkoliv některé odkazy nejsou ještě funkční, postupně na nich budeme pracovat. O obsah doom3.cz se budou starat FatalDooM, Mr.Twister, minulý týden se k nám připojil Titan. Co se týče mne, tak se budu starat hlavně o administraci stránky, nyní je mým hlavním úkolem vybudovat zde redakční systém. Okolo DooM 3 toho je a ještě více bude co psát, takže kdokoliv byste se chtěl k nám připojit, tak dejte vědět, brány jsou otevřeny ..

[ 2. červen 2004 ][ 15:05 ] Titan
DooM 3 na DVD?
Asi nikoho už nepřekvapí internetový obchod s možností předobjednání DooM 3. Na jednom z těchto obchodů - Gameplay se objevila zajímavá informace pro nedočkavce, kteří si hru přeobjednali dopředu. Obdrželi zajímavý mail, ve kterém bylo uvedeno:

"Nedávno jsme byli informováni (pozn.: otázka je zda od ID), že DooM 3 vyjde ve dvou verzích. První bude standardní a druhá limitovaná deluxe. Obě budou dostupné pouze na DVD. Ještě nevíme, co bude deluxe obsahovat, ale bude to něco vyjímečného !"
Je to velmi zajímavé info, protože Tod Hollenshead tvrdil, že DooM 3 vyjde pouze na 4 CD. Osobně bych uvítal, aby to vyšlo jak na DVD tak na CD. Každopádně si ještě počkejme na finální verdikt samotného ID software.

[ 31. květen 2004 ][ 21:58 ] Titan
Dalši interview s Toddem Hollensheadem
Na serveru HomelanFed se objevilo interview s šéfem DooM 3 projektu - Toddem Hollensheadem. Jak už asi všichni víte společnost ID software potvrdila vydaní Dooma 3 na léto 2004. TH si ale zatím není jistý, zda DooM 3 vyjde před nebo po QuakeConu, který se bude konat v sprnu. To by znamenalo, že by teoreticky DooM 3 mohl spatřit světlo světa nejpozději koncem září. Doufejme však, že vyjde dříve než se QuakeCon uskuteční. Také zde padlo potvrzení skutečnosti, že demo vyjde teprve až po full verzi, což asi není žádné překvapení. TH je také přesvědčen, že DooM 3 i přestože je specializovaný na hru pro 1 hráče, bude mít úspěch i v multiplayeru. Samozřejmě neměli bysme se čemu divit, úspěch ID Software na tomto poli nemusím snad připomínat. Todd se zmínil, že po PC verzi budou dokončovat verzi pro XBOX. Ale ani on nemá ještě představu, kdy přesně v létě DoomM 3 vyjde, natož jaká bude další hra. TH také předpokládá, že se objeví kritika co se týče násilí, satanismu apod., což si ID už vytrpělo s Doomem před 10 lety. Každopádně jedno je jisté, toto léto bude ve znamení herních pecek, na které se můžeme těšit.

[ 27. květen 2004 ][ 1:03 ] FatalDooM
DooM3 Xbox video
Časopisu IGN se podařilo ukořistit video které bylo předváděno na E3. Bohužel jak už jsem psal jedná se o Xbox verzi takže kvalita textur a počet polygonů ve hře je znatelně menší a ve videu se to projevuje celkem evidentně:(. Takže pokud budete z grafické úrovně zklamáni, věřte že v PC verzi to bude o něčem jiném. Co však ztratilo video na grafice vynahradilo na atmosféře. No nic Vám říkat nebudu, podívejte se na to sami. Na Tiscali Games připravili i low res verze videa takže se nikdo nemůže vymlouvat že to nestáhne :))
[ 26. květen 2004 ][ 0:13 ] FatalDooM
DooM3 & Xbox
Na letošní E3 byla prezentována pouze Xbox verze DooM 3. Id software to zdůvodnil tím, že PC verze se blíží do finále a nechtějí se zdržovat přípravou předvádějícího dema. Co se týče Xbox verze, tak ta by měla vyjít o několik měsíců po PC verzi. Při této příležitosti vypustil id software spoustu nových screenshotů.

[ 13. květen 2004 ][ 1:14 ] mr.twister
Interview s tvůrci DOOMa 3
Luke mě upozornil, že na svých stránkách - doom3.gamecentrum.net mají nový - do češtiny přeložený rozhovor s Toddem Hollensheadem z id Software. Přeložil jej Jumbik a vy tak máte opět možnost dozvědět se několik zajimavých informací o připravované bombě z dílny na peklo.
Výňátek z rozhovoru:
IGN: Pro Xbox se plánuje off a online co-op ale ne pro PC verzi. Pochybují že by to bylo z technického hlediska tak proč tedy?
Todd Hollenshead:To je dobrá otázka. Když byly započaty práce vše bylo koncipováno jako konzolová implementace toho co děláme pro PC ale nastaly změny. Verze pro Xbox byla již od počátků navržena jako co-op hra přes system link a nepřátelé museli být navrženi tak aby se nesoustředili jen na jednoho z hráčů protože není žádná zábava hrát za někoho o koho není žádný zájem ze strany soupeřů... Více zde.

[ 10. březen 2004 ][ 17:44 ] FatalDooM
DooM 3 & Nvidia
Na stránkách Nvidie se objevila zpráva o tom, že DooM 3 byl zařazen do tzv. programu The Way it's Meant To Be Played! Na stránce Nzone se doslova píše: id Software doporučuje rodinu grafických karet GeForce FX pro hraní DooM III. Co si máme my uživatelé o tomto myslet? Je to pouze reklamní trik? Stejné prohlášení Nvidie bylo i v případě nové hry Far Cry a ta podle posledních testů běhá o trochu lépe na ATI. Takže toto berte prohlášení s rezervou. Navíc pokud vzpomínáte na starší test na Tom’s Hardware tak tam ATI dosahovala mnohem lepších výsledků! Navíc se objevily informace, že by se k připravovaným kartám od Nvidie NV40 a NV45 mohl přibalovat DooM 3 zdarma, jako je tomu stejně u ATI Radeonu XT s hrou Half-Life 2.


Když už jsme u té Nvidie, tak ta brzo vypustí novou grafickou kartu vyvíjenou pod kódovým označením NV40 a NV45. Ty by mělo být pro DooM3 to pravé ořechové, protože budou podporovat Pixel a Vertex shadery 3.0, vylepšené 16-ti násobné anisotropní filtrování, 16 plnohodnotných pipelines a samozřejmě bude mít nějaký ten MHz navíc. Právě oněch 16 pipelines bude mít v DooM 3 velký vliv na celkový výkon. Na druhou stranu připravovaná karta od ATI vypadá v souvislosti s DooMem 3 papírově slabší. Ale necháme se překvapit, nakonec to může být třeba naopak...

[ 5. březen 2004 ][ 1:33 ] FatalDooM
DooM 3 - Datum vydání ?
Podle časopisu Gamespot by měl DooM 3 vyjít 15. dubna 2004. Spousta věcí tomu nasvědčuje např. nedávné zprovoznění oficiální stránky Doom3.com nebo obrázky krabičky, ve které se bude DooM3 prodávat. Odpovídá to i staršímu prohlášení a to 1. kvartál letošního roku. Samotný id Software se však k tomuto datu nevyjádřil, ale v pracovním .planu id je datum vydání stále neuvedeno :(( .
Just a reminder to everyone that the official release date for DooM 3 is “when it‘s done“.
Při této příležitosti jsem na netu našel perfektní DooM 3 kalendář, který vám bude moci zpříjemnit to nekonečné čekání!
Pozn. Twister: Uvidíme, jak se vše vyvine - zatím všichni mlží a sám Todd Hollenshead poukazuje na to, že nemáme veřit ostatním, ale pouze bohům z olympu zvaném id Software:).

[ 22. únor 2004 ][ 1:11 ] mr.twister
Rozhovor s Hollensheadem a Willitsem
Na české stránce doom3.gamecentrum.net se objevil velmi zajímavý, ale co je hlavní - do češtiny přeložený rozhovor se dvěma vývojáři id Softu. V rozhovoru byl třeba nastíněno to, jak bude fungovat Id.net - tedy něco jako Battlenet v provední Johna Carmacka a spol či na jaké úrovni je v multiplayeru dooma 3 Fred Nilson:). Ukázka z rozhovoru:
Gamearena: Jedna poslední otázka ohledně multiplayeru a poté vás přestaneme otravovat....
Todd Hollenshead: My máme rádi mluvení okolo multiplayeru! Sice nebude revoluční což jsme také neřekli ale to určitě neznamená že bychom nechtěli aby nakopal pár zadnic :)
Tim Willits: Jedna věc kterou jsme do multiplayeru přidali a moc jsme o ni nemluvili je možnost připojení se do Id.net a chatovat a otevírat si místnosti kde si mohou klany pohovořit. Máme klienta typu IRC což opravdu shromáždí online comunitu dohromady. Myslím že by to mohlo být skvělé. Právě se nám ho podařilo rozeběhnout a vypadá velmi solidně. Rozhodně s ním zažijete legraci.

Celý rozhovor zde.

[ 6. 2 2004 ][ 0:35 ] FatalDooM
Krátké zprávy z DooM 3
Firma id Software se rozrostla o další dva majitele. K vlastníkům společnosti Johnu Carmackovi, Adrianu Carmackovi a Kevinu Cloudovi se přidali Todd Hollenshead (CEO) a Tim Willits (hlavní desighnér).
Nedávno se na stránkách ComputegGamingWorld objevilo spoustu nových screenshotů. Nejdříve se objevily v nascanované verzi, později však byly oficiálně uvolněny id Softwarem. Jelikož se v poslední době objevilo spoustu nových obrázků můžete si je všechny prohlédnou v této galerii.


Pokud jste před pár měsíci zaslechli zvěsti na PC.IGN o tom, že by se mohla metalová kapela Tool podílet na soundtracku k DooM3, tak možná na tom něco bude, protože kapela toto tvrzeni tentokrát potvrdila!
Btw.: Tak jsem se koukl na DooM3 info tady na [id]oomu a ,,Termín vydání:rozhodně ne v roce 2002,, mě přinutil trošku tuhle sekci zaktualizovat :))